Sexuálna výchova chýba celej spoločnosti

Autor: Peter Fabian | 7.2.2015 o 12:23 | (upravené 7.2.2015 o 12:33) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1059x

A zliznúť si to majú deti. Chceme poučovať a my dospelí sme v tomto ako vzdelaní a rozhľadení? Čo by sme k téme vedeli hovoriť? A keďže seriózna výchova nie je, túto funkciu zastupuje väčšinou porno. Tu sú žiaľ informácie deformované. Resp. je to len jedna stránka sexu. No je to jedno z mála miest, kde je téma sex úplne otvorená. Kde inde sa niečo dozvedieť?

Učiť o sexe, ako o zasunutí penisu do vagíny je primitívne. Áno, môžme k tomu pridať „spojenie muža a ženy v láske”, ale stále je to málo. A môžeme pridať ďalšie biologické poznatky, môžeme pridať aj všetky, stále to nie je ono. Takže ani odborníkov z tejto oblasti nepovažujem za dostatočný zdroj informácií. Sex síce slúži k rozmnožovaniu, ale nie len. Opisovať a vnímať ho ako rozmnožovací pud, je zúfale málo. Pre pedagóga je to ale zvládnuteľné a stačí so sklopeným zrakom odrecitovať učebnicu. Preto si myslím, že by sexuálnu výchovu nemali robiť učitelia. Málo kto má „gule” na to, aby hovoril s puberťákmi (skôr to asi význam nemá) o pôžitkoch, slasti, dráždení, technikách , ... o všetkom, čo dospievajúcim deťom prejde hlavou, na čo sa opýtajú. A tých otázok tam môže byť neúrekom a môžu byť veľmi konkrétne a pôsobiť pikantne. Ale sú prirodzené. A keď im nikto neodpovie, hľadajú odpovede samé. Jasné, že aj v porne. Alebo vlastnými skúsenosťami. (Takto to žiaľ funguje aj s drogami!) Riešenie je forma prednášok so špeciálnym pedagógom, ktorý takúto vec naozaj chce robiť, čiže má živý záujem (vzdeláva sa).

A čo naše dospelácke sexuálne vzdelanie? A vzdelanie onoho pedagóga? V prvom rade sa treba zbaviť tej dedičnej choroby „sex je nečistý”. To samozrejme nie je popud k promiskuite. Je to však nezdravá myšlienka, ktorá je zakorenená a v podvedomí pácha škody.
Našťastie sa už k téme „milovanie” objavujú hlbšie informácie. Väčšinou z ďalekého východu, alebo inšpirované východnými učeniami. No áno, tu je zase problém našej nedôverčivosti a v predsudkoch. Plus obmedzené vnímanie tela, ako zhluku mäsa a kostí, bez nejakých tokov energie (už to slovo znie pre, zatiaľ väčšinu, pochybne), bez možnosti smerovania dychu do orgánov a smerovania toku energie. Atď..  Ďalšie, duchovné aspekty sexuálneho spojenia netreba rozoberať, zatiaľ stačí aspoň vedieť, že . A na druhé šťastie sa začínajú tieto poznania formovať do nám blízkej európskej formy. Ľahšie pochopiteľnej, stráviteľnej a prakticky použiteľnej. Na záver uvediem pár mien ľudí, ktorí tu, podľa môjho názoru, odvádzajú dobrú prácu: David Deida, Denisa Palečková a Richard Vojík.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?