Vášnivé referendum

Autor: Peter Fabian | 6.2.2015 o 22:05 | (upravené 6.2.2015 o 22:42) Karma článku: 6,95 | Prečítané:  680x

Na referende ma najprv udivovala a teraz až fascinuje zanietenosť, emócie a vášeň diskutérov a aktivistov. Nemal som v pláne reagovať, keďže sa to akosi stále drží mimo mňa, ale toto je už naozaj zaujímavé.

Dobre, manželstvo sa to volať nemusí, ale prečo nie Registrované partnerstvo? Použila AZR v otázke č.1 tento výraz zámerne?  Aby oslovila viac ľudí, aj manželské páry, a roznietila vášne? Veď nájsť vinníka za naše pokrivkávajúce manželstvá, to bude ono!  (Viac k tomuto nižšie.) Vie si tradičný jedinec predstaviť, že nenavštívi svoju blízku či milovanú osobu v nemocnici? Vnímajú tradičniari homosexuálov ako zvieratá či zvrhlíkov, alebo chorých, a absolútne im nedochádza, že sú rovnako cítiaci ľudia? Čo ak cítia lásku, smútok, a všetko to čo je nám sväté? Alebo nie je? Predstavy "tradičného rodinkára" sa však neuberajú týmto smerom, ale orientujú sa na "nechutné sexuálne praktiky". Zaujímavé, že? Prečo asi?
 
Referendum ako prieskum sexuality:
Nezdravé sexuálne správanie je v prvom rade potlačenie prirodzenej sexuality, tabuizovanie, očierňovanie sexuality, vnímanie sexuality ako niečoho nečistého, hriešneho a zvráteného. Tu prispela a prispieva hlavne cirkev a falošná morálka. Práve z potlačenia vznikajú preexponované sexuálne predstavy a myšlienky. To je všeobecne známy efekt, a nefunguje to len so sexualitou.
A práve „sexualitou” sa táto téma dotýka toľkých ľudí a vzbudzuje toľko vášnivých emócií.

Ohrozenie rodiny:
Veľa ľudí pocíti, alebo cíti v manželstve neistotu, slabinu, to že niečo nie je v poriadku. Napríklad sa stávajú udalosti, ktoré sa vraj dobrému manželstvu stať nemajú. Z toho vzniká sklamanie, obviňovanie, aj seba, a vznikne akási destabilizovaná situácia. Alebo vznikne aj skôr, ešte napr. pred neverou. Každopádne je to OHROZENIE rodiny.
Ako to už často chodí, podvedome si nájdeme „vonku” podobnú situáciu. Tá nás samozrejme silne zaujme, lebo rezonuje s niečím v našom vnútri. A dobré je to, že sa na to dá ukázať prstom. Je to niekde „tam, na niekom inom” a nie v nás samých.
Toto prebehne zväčša podvedome a funguje to samozrejme aj v iných témach.

Ako spoznať homosexuála:
„Chodí v koženom oblečku, v ruke má bič a keď sa priblížte, oblizne Vás.” Myslím, že väčšina hlasujúcich osobne žiadnych homosexuálov nepozná. Z čoho teda majú ich názory vychádzať?
Pozeráme TV, ktorá „teda nijak mravne neohrozuje vývin detí aj dospelých”. Viď. relácie, Farma, Farmár hľadá Fenu, a podobne. A táto TV odvysiela reportáž o PRIDE pochode, ako inak, ako ukážku sexuálnych zvrhlostí a orgií. A z tohoto a takto pozná hlasujúci homosexuálov? TV potrebuje predať a potrebuje šokovať. Nebudú predsa vysielať reportáže o Bratislavskom pochode, kde sa nič také nedialo. Bola by to nuda a nijak by nás to nevzrušilo. Prečo zrazu veríme aj takejto jednostrannej a silne zafarbenej informácii?
Myslím, že tie predstavy, ako nám "buzeranti" unášajú deti pomocou Juvinelnej justície a zneužívajú ich, sú zase len preexponované myšlienky, vzťahujúce sa k niečomu inému. Na tento „vonkajší objekt” sa iba môžu viazať a konkretizovať. Rovnaký princíp, ako „Ohrozenie rodiny”.

Jasné, že vzory v rodine deti ovplyvňujú. Preto s tým treba pracovať opatrne.Ale ak naozaj ide o záchranu rodiny, morálky a detí, prečo sa neriešia problémy, ktoré mnohonásobne presahujú tento? Alkoholizmus ničí veľké množstvo životov, nie ohrozuje, ale demoluje rodiny a deťom robí zo života peklo. Taktiež tabuizované, sexuálne zneužívanie v rodinách. Pokrivené mužské a ženské vzory tiež silne ohrozujú rodinné fungovanie. A ďalšie problémy, ktoré sú naozaj reálne a dlhodobo obchádzané.

Prečo sa teda nerieši toto?

AZR mi na túto otázku neodpovedala.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?