Príťažlivosť vojny a poslanie muža

Autor: Peter Fabian | 25.11.2015 o 23:43 | (upravené 26.11.2015 o 9:36) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  763x

Vojnový stav mobilizuje. Zvoní na zmysel pre službu. Slúžiť niečomu väčšiemu, čo nás presahuje, celku.

Dáva to hlboký zmysel k jednaniu a to my muži potrebujeme. Potrebujeme cítiť, že to čo robíme, má naozaj zmysel.

Bežný život nám to mnohokrát neprináša. Práca, peniaze, papuče, telka, v lepšom prípade deti. Komfort a absencia zmyslu "za čo bojovať" nás zabíja. Vädneme ako penis bez vzrušenia a tak vädne náš záujem o život, svet, a ženu.

Vojna, obrana vlasti a rodín je zrazu niečo silne zmyselné, za čo sa oplatí ... aj umrieť. (Preto sa nečudujem Brancom.) No ešte stále sme neotočili list. Vojna je nešťastná náhrada.

Čo tak žiť, bojovať a umrieť pre niečo iné? Čo tak nájsť niečo hlboko zmyselné, prospešné rodine, vlasti, svetu? Vzdali sme hľadanie chvíľu po puberte?

Nájsť sa to dá. Každí máme dar. Každí môžeme nájsť, začať hľadať, alebo len zmeniť svoju profesiu a konanie tak, aby sme svetu pomáhali a nie ho len využívali. Lebo aj svet je pre nás matka, žena. Tak prečo ho nechrániť pred využívaním? (Chlapci čo dlho žijú u mamky a hrajú sa so svojimi autíčkami, nie sú muži.) Zahodíme dar? To znamená zahodiť svoj život. A ten chýba celému svetu a každej žene (aj keď to nikdy nepovie, je to však poznať).

Nie je to ľahké, no my muži si môžeme navzájom veľa pomôcť. Nekecať v krčme o tisíc krát prebraných blbostiach. Uvedomiť si v sebe bojovníka, túžbu po dobrodružstve a hrdinstve. Vystúpiť z tej šedi štandardných kecov a byť hrdý na to čo žijem, aj s vedomím vlastných nedostatkov, strachu, a odvahy. Skočiť do nepohodlia, prekračovať svoj tieň, inšpirovať sa.

Moje inšpirácie: David Deida, Cesta pravého muže, český webinár "cesta pravého muže", semináre s Michael Rice - a po ňom osudy ďalších mužov, i môjho otca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?