"To dám aj sám."

Autor: Peter Fabian | 5.1.2017 o 16:40 | (upravené 5.1.2017 o 16:49) Karma článku: 2,11 | Prečítané:  286x

Ale prečo sám a prečo nie sám? Navzájom si pomáhať je pre človeka a človečenstvo prirodzené aj potrebné.

Tvorí to a utužuje vzťahy, rozvíja ich. Vzťahy sú dôležité, vedia to aj krysy aj ľudia. Stačí sa pozrieť ako sa darí rôznym spoločenstvám, alebo ako krysy reagujú na drogy keď spoločenstvo majú a keď nemajú. Sme živočíšny druh a tak máme isté vlastnosti a danosti.

Vzťahy rozvíjajú cit. A cit potrebujeme vo vzťahoch k sebe, navzájom, k prírode, zvieratám, planéte. A aj k veciam neživým.

Je to tak jednoduché a prirodzené. Žiadny seminár, workshop, alebo niečo, za čo treba platiť a je k tomu potrebná väčšia námaha, nejak šplhať. Toto ide skoro samo. Odrádzať nás môžu pochybnosti. “A o čom sa budeme baviť, dávno som ich nevidel, už som niekde inde, bude to trápne, …”. A hanblivosť, ktorá sa nedá nijak inak odstrániť, len ísť do spoločnosti. Netreba sa báť mlčania. Často hovoríme veľa a aj to čo netreba. V mlčaní sa nájdu vážne témy a ani tých sa netreba báť.

No pri práci to vždy akosi ide. Máme jasný spoločný cieľ.

Nerobte väčšie veci sami, keď môžete zavolať kamaráta. A viete sa mu revanšovať tým istým. Dvom ide práca tri krát rýchlejšie.

Nečakajte odmenu, zázrak, pochvalu. Vychutnajte si prítomnosť. Hodnotné veci často nemajú materiálnu formu. Pri práci to však nadobúda aj tvar.

Vzťahy sýtia dušu. Umrieme a nezoberieme si ani auto, ani dom. Vzťahy nám sú a budú oporou. A našim deťom. Je to investícia  do budúcnosti života na zemi. Vzťahy, cit, zem, život.

 

Som hlboko vďačný za kruh mužov s ktorými takéto stretnutia robíme.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?